English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Teaca - Тяка
Тяка, перше травня 2008 р.

Де це? А міє Регхіном (Reghin) і Бистрицею, десь на півшляху. Карта. Ще.

 

Ось вам типовий краєвид на типове село північно-західної Трансільванії. Тяка, вона ж Теке угорською, вона ж німецький Текендорф - власною персоною!

 

Поселення досить велике - майже 6 тисяч мешканців. І хоча путівники називають Тяку в першу чергу центром виноробства, тут є на що подивитися і любителю архітектури. В першу чергу це шикарна лютеранська кірха XVI століття. Це єдиний з трьох храмів села, який не діє - реставрація там ведеться ще з 1998 року, та якось дуже мляво. Всередині - ну як в наших закинутих храмах, брудно і страшно. Фресок й сліду нема. Хоча виглядає храм імпозантно, та ще й стоїть при самісінькій трасі на Бистрицю.

Те, що в Тяці теж жили саксонці, виразно помітно. І правда - вони прийшли сюди ще в 1161-1241 роках. Тут проживало чимало знатних родин, а з 1486 року влаштовувалися регулярні ярмарки.

В Тяці, як і в інших селах краю, проживає чимало циган. Тут, як і в інших селах краю, розводять овець. Тут, як і в інших селх краю, гарно.

Тільки от автостоп виявився не по-румунськи довгим: годину зупиняли автомобілі, аж нарешті нас підібрали до Бистриці. Ми б залюбки автобусом, та одна біда - у святкові дні рух автобусів у Румунії завмирає.

Фото:

Красуня з 16 ст. Ще дві церкви. От такі тут будиночки. А такі - лелеки.
Красуня з 16 ст.
Ще дві церкви.
От такі тут будиночки.
А такі - лелеки.
Вівці. Знак. Портал храму.
Вівці.
Знак.
Портал храму.
Коні. Храм.


"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник