English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Лівчиці
Палац Броніслава Лося у Лівчицях в листопаді 2006 р. Фото І.Скальського.
Палац Броніслава Лося у Лівчицях в листопаді 2006 р. Фото І.Скальського.
Палац в Лівчицях в 1938 р.
Палац в Лівчицях в 1938 р.

Карта

Широта 49.32, довгота 24.12.

 

Я вже знаю, що таке висока релігійність народних мас: свого часу в Румунії 250 км від Онешті до Брашова прийшлось долати на вантажівці: на честь пасхи рух міжміських автобусів було відмінено. Ще схожа ситуація буває на Буковині в дні маланки. Як не шкода, але мало різниці між українцями і якимись гваделупцями: як у храмі свято, життя навколо завмирає і на Львівщині. Так начебто непогано спланований візит у палац в Лівчицях в квітні 2009 року розбився на друзки через те, що народ в той день щось святкував. Понад годину я чекала на жидачівській автостанції потрібного мені автобуса, поки касирка не здалася і не повідомила, що його сьогодні, мабуть, не буде. Чимале село (понад 1100 жителів) в такі дні лишається без зв'язку з зовнішнім світом. Святкує...

 

Ох. А всього за 4 роки до того я ж БУЛА в Лівчицях! Та заклопотані пошуки напів-міфічної на той час Кохавини не дали роздивитися навколо.

Так от, палац все ще є - у ньому інтернат для дітей з вадами розумового розвитку. Споруда, спотворена пізнішими перебудовами, ховається в залишках парку.

Про історію - коротко. У XVIII ст. Лівчиці належали Громницьким, пізніше родині Лосів. Симпатичну садибу в стилі австрійських мисливських замків звів Броніслав Лось близько 1870 р. Крім власне палацу, в склад садиби входив також флігель. В Першу світову війну обидві споруди були пограбовані. Відомо також, що до 1939 р. парк був надзвичайно задбаним.Ще два фото від Ігоря Скальського.
Ще два фото від Ігоря Скальського.
Фото: І.Скалсьький
Фото палацу від Соломії Рожко.
Фото палацу від Соломії Рожко.
Фото палацу від Соломії Рожко.
Фото палацу від Соломії Рожко.
Лівчиці. Поштівка з 1903 р. "Це замок моєї тітки, де ми проводили літо. Голуховський".
Лівчиці. Поштівка з 1903 р.
Ще фото палацу з 1938 р.
Łówczyce
Палац в Лівцицях
І ще вид палацу, зведеного в 1871 р.
І ще вид палацу, зведеного в 1871 р.

Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник