English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Летичівка
Церква в Летичівці, 8 квітня 2008 р.

ЦЕРКВА, ВРЯТОВАНА СМЕРЕКОЮ

 

Карта

 

Тут так: Летичівка довгий час входила до складу райцентра Монастирище, а у 1997 році знову стала окремою територіальною одиницею.

Особливо багато про це місце і не розкажеш: відоме село з XVI столітя, 1 686 жителів за останнім переписом, багатенько маршруток, які курсують сюди від Монастирища, одна православна церква... О. Про неї і поговоримо.

Блакитна - традиційно для Волині - Покровська церква була зведена з дерева тут в 1880 році на місці своєї попередниці з 1776 р. В 1960-ті, коли храми по країні масово помирали, приїхали і по її душу декілька тракторів - розбирати. І розібрали б таки, якби не місцевий п'яничка на прізвище Смерека. Виправдовуючи своє гірське прізвище, полум'яний алкоголік заліз на дзвіницю церкви і виразив ультиматум: як почнуть розбирати церкву, то тільки з ним на вершечку. Він звідти в такому разі обов'язково гепнеться і вб'ється. Ось так.

...Церкву не розібрали."Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник