Карта
49°44′41″ пн. ш. 31°27′21″ сх. д.
Докладна карта міста
Місто з населенням в 25 тисяч жителів могло б похвалитися лише давньою історією, старовинним собором та легендами (переважно польськими і літературними) про Канівський замок, якби не Тарас Григорович. Завдяки йому Канів з простого райцентру на Дніпрі, на Черкащині, став пупом України і місцем її сакральної сили.
Я, щоправда, там ще не була.
Навітьі без Шевченківського національного заповідника "Тарасова гора" на Тарасовій горі (сюрпрайз!) в Каневі є чимало туристично-привабливих місць. Деякі з них розташовані на вулиці з найнесподіванішою назвою як на пуп українства - на вул, товариші мої дорогі, Лєніна (наприклад, історичний музей, музей декторативного народного мистецтва та історико-культурний заповідник "Трахтемирів" - причому всі по сусідству).
Серед пам'ятників Канева є теж дуже анахронічні: що це ще за Герої Бронепоїзда? Погруддя Гайдара і Олега Кошового - ну-у-у-у... Хм теж. От пам'ятний знак на честь Івана Підкови тут більш доречний.
Архітектурна домінанта міста - Георгіївський (Успенський) собор, який датують 1144 роком (не без пізніших перебудов, звісно).