Саме в праці Р. Афтаназі можна вичитати, що панська резиденція, яка була в Бурштині ще з часів попередних власників містечка, родини Беное, була пошкоджена водами Дністра під час паводку, тому її перше поверх було перелаштовано на склади та комори, а верхні приміщення взагалі розібрали. Нову резиденцію почали зводити неподалік старої десь на межі XVIII та ХІХ століть, та процес затягнувся не на один рік.
Стіни споруди прикрасили герби Абданк та Пилява, а також барельєфи зіз зображеннями путті, що граються з тваринами. В палаці була прегарна бальна зала, бібліотека з архівом роду Сенявських, Жевуських, Беное і Скарбеків. А в палацовій галереї зберігалися картини роботи Ф. Альбані, Ф. Бубермана, Й.Ендера, Й. Лампі-старшого та Й. Грасса (учня Рубенса). Звичайно ж, не обійшлося й без портретів власників палацу та їх предків.
Відомо, що в резиденції зберігалася прекрасне розп'яття з слонової кістки роботи самого Б. Челліні. Про ті часи зараз нагадують лише листівки та, кажуть, спеціальний порцеляновий сервіз, на якому були вигравіровані види Бурштина та палацу, виготовлений львівськими майстрами.
В 1821 році в палацовому парку було поставлено пам'ятник на честь візиту австрійського принца Карла до Бурштину. Алеї прикрашали мармурові статуї, привезені І.Скарбеком з Німеччини.
Бурштинський історик та краєзнавець Зеновій Федунків стверджує, що ця палацова споруда була дуже схожа на приміщення львівського театру Скарбека. Може бути.
Як завжди у Афтаназі, опис палацу містить багато важких для неспеціаліста термінів та відрізняється педантичною докладністю: наприклад, підраховано навіть кількість вікон в будівлі. 124. Наводити його не буду - можете прочитати й тут.
До речі, саме з докладної праці З. Федунківа я дізналася, що замок в Бурштині таки був. Попередник І.Скарбека П.Беное в XVIII столітті розібрав старий дерев'яний замочок Чарторийських і близько 1740 року спорудив тут свою муровану резиденцію.
Залишилося розібратися ще з кількома моментами. Якщо палац спорудив Скарбек, чому його на поштівці названозамком князя Яблоновського? Тут все просто: останнім власником Бурштина був в перші десятиліття ХХ століття князь Станіслав Яблоновський-молодший.