English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Харків. Вокзал
Колись харківський вокзал виглядав ось так.
Вокзал в Харкові колись
Вокзал в Харкові колись
Вокзал в Харкові колись

Трошечки історії.

Будівля дирекції залізниць.

"Губернські відомості" (чисто 48 за 1 травня 1868 року) писали:

"На основании высочайше утвержденного направления железной дороги, станция должна быть у Холодной горы. Местность эта близка к центру города, не требует никаких издержек на приспособление путей к этой местности, так как она прилегает к шоссе, идущему к центру города".

Так в Харків потягнулася залізнична колія. Закладали перший камінь під майбутній вокзал дуже урочисто: в присутності міністра фінансів Рейтера, віце-губернатора та будвничого доріг Полякова. Публіки зібралося подивитися на це дійство (яке сталося 18 вересня 1868 р.) чимало. Це на Західній Україні в цей час поїзди вже були явищем звичним - схід України лише знайомився з залізним конем прогресу.

Зараз харківський вокзал зовсім не нагадує свого попередника з старих поштівок - це величезна махіна в стилі сталінського ампіру. Чиста, яскрава, гамірна, гарна.

 

Тепер тут так:

Вокзал і привокзальна площа. 19.08.2006
Вокзал і привокзальна площа.
19.08.2006


Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник