Храм розташований в самому центрі села. З усіх боків на стареньку церкву наступають нові споруди: і висока мурована православна храмина, що підкреслено пихато височить ліворуч, і двоповерхова нецікава пошта - ця розташувалася праворуч, і меморіал на честь загиблих в роки Великої Вітчизняної Війни - бронзовий вояка взагалі прикриває широкою спиною церкву від проїжджаючих через Сокирницю автомобілів та автобусів.
Читала навіть десь, що не можна за правилами пожежної безпеки розташовувати об'єкти так близько до висотного факела, на який на раз перетвориться стара церквиця в тому випадку, коли під час блискавиці старий та несправний громовідвід не спасе... Але маємо те, що маємо: за високими деревами та сучасними спорудами церква губиться, ссутулившись старою позеленілоб гонтою.
Підходиш до храму ближче — і з зеленого затінку вигулькне спочатку чимала каркасна дзвіниця в бойківському стилі (1770), вкрита дубовим лемехом, з опасанням і шатровим верхом, а потім вже й сам недіючий храм. На дубовому зрубі цифри – 1709. За кілька років ювілей.
Хоча фахівці стверджують, що це лише дата перевезення храму з села Шашвар на Виноградівщині, де святиню звели за сто років до моменту її мандрівки на Хустщину. Практика купівлі церков раніше була поширеною: тут купили, там продали...
Отже, нижня частина храму (до першого залому) може невдовзі святкувати 400-річчя. Хоча шашварська мандрівниця вдяглася в Сокирниці в зовсім нові, більш пишні шати: зі скромного, критого соломою храму хатнього типу перетворилася на стрімкий конус, який от-от, здається, зірветься до неба.
Що ще змінилося за 400 років? Під час реконструкції 1770р. перекриття храму замінюють на аркові склепіння - ну і встановлюють вежу-красуню.
Готика, нехай і запізниласа, але голосно заявляє про себе. Їй належить вежа з кутим хрестом: домінуюча в селі вертикаль, навіть не дивлячись на нову муровану сусідку поруч.
Все тягнеться тутт до сонця - крм низького, старенького входу до храму, прикрашеного різьбленим порталом. Сонце схаменеться вже всередині: вхід до бабинця прикрашають древні солярні символи. Біля кутових з'єднань зрубів в майже кожному брусі - незрозумілі отвори (діаметром в 3 см).
Вже в актах єпископської візитації за 1801р. будевказано, що церква в Сокирниці, хоч і зведена з гарних дубових колод, але стара і затісна для вірних. Всередині вона прикрашена, має 4 звони.