А ви в курсі, що замок Бран іБран - різні речі? Саме поселення Бран (німецькою Törzburg; угорською Törcsvár) розташоване трохи далі.
Тут як з Карлштейном у мене вийшло: по фотографіях замок не вразив, а от вживу... У-у-у! Клас.
Для самих румун замок є не стільки пам'яткою про Дракулу, як місцем, де жила королева Марія з дочками. Це було в 1920-х. Саме колекція творів мистецтва, яку збирала королева, і складає зараз основу експозиції. Ну і меблі королеви Марії теж.
РицаріТевтонського ордену почали споруджати тут дерев'яний форт, відомий як Дітріхштайн (Dietrichstein) на початку ХІІІ ст. В 1242 р. укріплення було зруйновано монголами. Угорський король Сігізмунднаказав спорудити на високому пагорбі над важливим торговим шляхом муровану фортецю в 1377 р. Тоді ж поблизу замкових стін почало розвиватися поселення Бран.
Коли Угорщина в XVI ст. здалася під напором Порти, Бран став частиною принципата Трансільванія,а потім навіть трошки був під юрисдикцією Австро-Угорщині (1804-1866). До Румунії Бран повернувся лише після Першої світової.
А знали, що кордон між Трансільванією і Валахією пролягає якраз через Бран? Тепер знаєте.
Зараз за замок воюють законні власники - родина Гогенцоллернів. Чи погодяться вони й далі пускати на свою приватну власність натовпи туристів, покаже час.