English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Татаринці
Церква в Татаринцях. 22 листопада 2009 року.
Церква в Татаринцях. 22 листопада 2009 року.
Церква в Татаринцях. 22 листопада 2009 року.

Карта

Широта 49.932, довгота 26.044.

 

"Меня терзают смутные сомненья". Бо в цьому селі на півночі Лановецького району (470 жителів) значиться Троїцька ДЕРЕВ'ЯНА церква. (Ще й з XVIII століття, ов-ва).  А на фото - симбіоз дерева з каменем або цеглою, може, й цементом. Жахливий приклад Волиці на Гусятинщині, де дерев'яну церкву банально замурували (демони, ага) повторився на Волині: стареньку церкву вдягли в сіру штукатурку - так же КРАСИВІШЕ. Правда, церква й раніше була комбінованою, з мурованою дзвіницею, але ж не настільки? Тож зараз можемо лише вгадувати форми типового для цього краю форми дерев'яного храма в храмі дерев'яно-мурованому. :о(

. За інформацією з "Землі Тернопільської" (Тернопіль, "Джура", 2004 р.), храм було споруджено в середині XVIII ст. на місці древнього монастиря, зруйнованого татарами (яка іронія для села з такою назвою!). Храм перебудували в 1871 р.  В 1904 р. з'явилася синодальна дзвіниця, міліонний клон, малоцікавий архітектурно.

 Ще про Татаринці мушу сказати, що тут з 1556 року діяла суконна мануфактура (фабрика), а на річці Горинці працював великий млин.

І ще раз про назву - колись на околиці села було кілька курганів, які народ називав "Татарські могили".



"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник