English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Шабо
Дача "Ансельм" в Шабо. Початок ХХ ст. Зараз тут диспансер.
дача "Ансельм" в Шабо. Початок ХХ ст.

Карта

Координати: 46°07′37″ пн. ш.30°23′06″ сх. д. 

 

Ще одне місце, де була багато разів, а хоч одне фото зробити не додумалась: ну нічого фотогенічного просто у око не потрапило. Колишнє татарське сільце зараз є селом українським, в серпні тут все плавиться від спеки, а трава давно з зеленої робиться вицвітшою, жовтою. Виноградарська столиця Південної Бесарабії, залізнична станція по дорозі на Білгород-Дністровський, жителів стільки (7 тисяч), що вистачить на середнього розміру райцентр на Тернопільщини - або аж два райентри на Буковині.

Дивна, не слов'янська назва - видозмінений швейцарськими поселенцями турецький вираз "Аша-абаг", "Нижні сади" (під такою назвою поселення фігурує на карті 1788 р.). Садами в даному випадку були виноградники, розташовані нижче (себто - далі) від Білгорода-Аккермана. Франкомовним переселенцям з швейцарського кантону Во, які приїхали сюди на запрошення російського імператора Олександра І в 1822 р., виговорити ці Аша-абаг було важко, так виникло спочатку Шабаг, а потім і Шабо. Старі листівки на сторінці - саме про них, про тих далеких вже швейцарців-поселенців. Шкода, що ці споруди не дожили до наших днів.Тут і Шабо є :о)
Тут і Шабо є :о)
Аптека в Шабо
Аптека в Шабо
Каплиця св. Георгія.
Каплиця св. Георгія.
Реформаторський храм
Реформаторський храм в Шабо
Лічниця в Шабо
Лічниця в Шабо
Поштова контора. 1919р.
Поштова контора в Шабо

Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник