За легендою, назва села походить від кмітливого поселенця Захарія, який тримав маржину (худобу) біля озера на вершині однієї з навколишніх гір. Двоголове Страшило, що мешкало в озері, гуцульський різновид лох-неського монстра, повадилося викрадати найкращих биків та телиць Захарія. Стурбований поселенець вислідив чудовисько і вирішив відомстити. Чоловік вбив монстра пострілом з рушниці, зарядженої лезами ножів, а потім гуцульським топірцем відтяв Страшилі обидві голови. Так очистилося озеро, потягнулися до хати Захарія й інші поселенці, а пастухи більше не боялися випасати в околицях свою худобу. В цій легенді чути обертони багатьох есхатологічних міфів про хтонічних чудовиськ, які побутують в кожній частині світу. Страшила також вважали духом татарського воєводи — чудове підтвердження неперервності людської пам’яті.
Підзахаричі відомі кількаденним фольклорним фестивалем-ярмарком «Захарецький Гарчик», який проводиться кожної осені, в вересні-жовтні. Гарчик не дарма став символом і фестивалю, і села в цілому. Біля Сокільської скелі, на сувенірному базарчику навіть брелоки у формі гарчиків продають. Що це таке? Розказую.
Гарчиками називаються дерев’яні посудини для зберігання гуслянки (гуцульського кисломолочного напою). Їх здавна виготовляли місцеві майстри, а підзахарицькі газдині саме в гарчиках носили гуслянку на вижницькі базари.
На фестивалі не лише можна скуштувати мамалигу, гуслянку чи калганівку (місцеву домашню горілку, настояну на корені калгану, який начебто придає чоловікам особливу силу) і купити вироби гуцульських майстрів, а й відвідати майстер-класи з вишивки, малярства чи різьби по дереву. Дівчата змагаються за звання «Буковинської чічки» у конкурсі «Гуцульська красуня».
В селі діє народний музей етнографії та народних ремесел. Вхід у заклад прикрашено... ну звичайно ж: двома гарчиками! А поруч з музеєм встановлено гарчик-велет, з постаменту котрого б'є джерело. При бажанні в гарчик можа залізти - щоб сфотографуватися на пам'ять. Я так і зробила.
Музей і гарчик знаходяться метрів за сто від автобусної зупинки, з лівого боку (якщо ви лише в'їжджаєте на Путильщину). До обійстя веде брама, прикрашена мініатюрними весільними деревцями, поруч колодязь-журавель і стіл з стільцями-пеньками. Симпатично.