English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Далешове
Дуже важко вибрати ракурс, у якому дерев'яна (колись) церква у Далешовому буде виглядати не дуже капарною. Ну немає такого ракурсу. Одне паскудство - сілікатна цегла, бляха, верандочка...
Далешове. Колись дерев'яна церква. Заремонтували...

Карта

Координати: 48°47′15″ пн. ш.25°28′55″ сх. д.

Менш як 400 жителів. 

 

Я взагалі думала, що це Колінки - села Городенківщини вздовж Дністра туляться на купку, приростають одне одним. Їхала в славні своїми маланками Колінки, а потрапила у Далешове - ну, буває. Потрапила тільки тому, що з траси (якщо то можна було назвати таким гучним словом) побачила абриси дерев'яного храму. 

Храм святих Кузьми та Дем'яна таки був колись дерев'яним. В 1778 році, коли його звели на місці дерев'яної ж попередниці з XVII ст., наприклад. Чи у 1827 р., коли до основного об'єму добудували захристію. Чи коли сюди приходили помолитися місцевому образу богоматері, котрий вважався чудодійним (і навіть _врятував_ у 1871 р. храм від пожежі, яка пожирала село). Але зараз? Вікна металопластикові, захристія з силікатної цегли, всі стіни та дах під бляхою. Шкода, що повага до історії і гарний смак тікають з наших сіл. І так далеко тікають, що селянам їх вже й не наздогнати... Дзвіниця досить нова
Далешове, дзвіниця церкви
Огорожа з хрестами
Огорожа з хрестами. Далешове
Ще два кадри бідної церкви
Замучена осучасненням церква у Далешові.
Замучена осучасненням церква у Далешові.

Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник