English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Снятин і район
19 жовтня 2014 р., в околицях села Тучапи.

Снятинщина - це ще не Карпати. Це ще сусіди гір. 19 жовтня 2014 р., в околицях села Тучапи. По сусідству з Буковиною та Карпатами.

 Про те, що тут одна з найвищих українських ратуш, знає кожен порядний турист. Про те, що у районі та райцентрі є на що подивитись і окрім ратуші, знає небагато. А є на що!
У Снятині збереглася не одна кам'яничка зламу ХІХ та ХХ століть, кілька костелів та ще більше менш архітектурно привабливих, проте краще збережених церков. Меланхолійно-готичний старий цвинтар теж може зацікавити любителів темної романтики. Хоча - треба признати - всі перелічені об'єкти все одно назавжди залишаються у затінку височенної ошатної ратуші.

Практично у кожному селі району є колись дерев'яна, а зараз понівечена бляхою церква. Тут гарні пейзажі - карпати починають декларувати свою присутність, здіймаючи землю ближче до сонця. А ще на Снятинщині до цього часу живі яскраві традиції маланкування - в Белелую так точно варто приїхати в обід 13 січня, щоб побачити бої "ведмедів", "чортів" та "смертей". 

Снятин розташований на лівому березі ріки Прут. Карпати вже поруч, височіють далекою кардіограмою на південь від чернівецької траси. А так як траса жвава, тут вдосталь непоганих ресторанів, мотелів та СТО.
До стародавніх поселень району належать Балинці (1462 р.), Заболотів (1579 р.), Рудники (друга половина XV ст.), Стецева (1472 р.).


 З сайту "Пам'ятки України"

№ п/п

Найменування памятки

Датування

Місцезнаходження

Охоронний номер та номер у комплексі

С н я т і в с ь к и й   р - н

1365

Михайлівська церква (дер.)

1853 р.

с.Устя

1197 / 1

1366

Дзвіниця Михайлівсько церкви (дер.)

1853 р.

с.Устя

1197 / 2

1367

Успенська церква (дер.)

1854 р.

с.Хлібичин

1198 / 1

1368

Дзвіниця Успенської церкви

1826 - 1855 

с.Хлібичин

1198/2

 

 © All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник