Польське місто Броди росло та розвивалося північніше свого давнього попередника. Та і в Старих Бродах життя не затухало.
Доказ цього - гарненький, густо прикрашений ліпниною палац Тишкевичів, в якому зараз розташувалося Бродівське лісництво. Ця ошатна споруда виросла, напевно, наприкінці ХІХ столітття. Гарний двоповерховий ганочок з колонадою, що підтримує балкон другого поверху, естетськи закручена віньєтка гербу на фронтоні (зараз там - український тризуб, а раніше, напевно, красувався герб Тишкевичів), одноповерхові крила з мезоніном згори, цокольний напівпідвальний поверх - в графів Тишкевичів був смак!
Щоправда, як занесло цих литовських поміщиків на північ України, важко сказати. Головна ж резиденція роду знаходилась, здається, в Ляндварові.
І сам палац, і територія навколо - в чудовому стані. Перед головним фасадом будівлі - клумби з нехитрими, проте яскравими квітами, по головній осі до входу в палац та воріт садиби, на вершечку зіркоподібного (діючого? ні?) фонтану стовбичить невідомо чого туди залізший золотий олень - з тих, якими прикрашені вулиці рідного Кам'янця.
Василь Стрільчук завірив, що в інтер'єрах з часів Тишкевичів нічого не збереглося. А шкода. Я б таки спробувала прорватися до середини.