English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Художній музей
Стара поштівка з видом Музею старожитностей і мистецтва. Сучасні види споруди. Архітектору В.Городецькому тут, як і майже скрізь, допомагав скульптор Саля.

Кілька слів про музей

Пам'ятник М.Біляшівському

Хороший музей, цікавий. Була там двічі, і ще колись побуваю. Адреса Художнього музею - вул. Грушевського, 6. Шкода, що офіційний сайт музею знаходиться в стані перманентної розробки.

Споруда створена в 1897-1899 (за іншими даними - 1900 рік) роках архітекторами В.Городецьким і Г.Бойцовим. Інспірована, безсумнівно, давньогрецькою архітектурою - ось звідки ця схожість з афінськими храмами. Лише модерністські, експресивні, експресіоністські леви обабіч входу нагадують, що настав час бетону. Їх автор (і багатофігурного фризу також) - італієць за походженням скульптор Еліо Саля (1864-1920). Як не дивно, відомо про нього мало що, навіть прізвище раніше писали по-різному: Салла, Саліа, Сала, Саля.

Він прибув до Києва в 1890-х роках разом з братами, один з яких був художником, а інший ліпником. Саме при спорудженні міського музею старожитносттей і розпочався творчий альянс Е.Салі та В. Городецького.

 Біля музею - невеликий пам'ятник академіку Миколі Федотовичу Біляшівському."Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник