English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Монумент Б.Хмельницькому
13 березня 2006 року - і, можливо, сто років тому.
13 березня 2006 року
Стара поштівка

Богданів по країні масса. Герой, ікона, знакова постать. Скажімо, лише в Хмельницькому відразу два: один замахується булавою на приїжджих біля залізничного вокзалу, інший осідлав товстоногого коника в самому центрі міста. А є ще Рава Руська, Скала-Подільська, Збараж... Але самий відомий - київський, встановлений в 1888 році на пожертвування киян (ескіз -скульптор М. Микешин, відливка - петербурзький майстер Пій Веліонський, коня відливав Артемій Обер, автор гранітного постаменту - В. Ніколаєв).

Місце вибрали центрове: з одного боку Софія, з іншого видні куполи Михайлівського золотоверхого собору. Софійська площа - серце давнього Києва, тут відбувалися ярмарки і віча, тут в 1648 році міщани вітали Богдана з перемогою над польським військом, сюди прибули ненависні російські посли з боярином В.Бутурліним в 1654р.

Це чи не єдиний гетьман з усієї когорти, що погрожує не Заходу (Польщі), а Сходу (Москві). Не слід тут шукати глибокого символізму і прихованого бунту: просто треба було поставити монумент так, щоб зад коня не вказував на жодну з сусідніх святинь - а то ще попи образяться.

 

Дивимось на пам'ятник:

1912 рік. Наступна не знаю коли зроблена, але теж стара. А остання в ряду - 13 березня 2006 року.
1912
2006
Види з інших ракурсів. Остання листівка - лепорелло кінця ХІХ сторіччя.
Крупний план
Крупний план
Крупний план


Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник