English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Гірне
13 вересня 2008 р. Церква в селі Гірному.
13 вересня 2008 р.

Карта

 

Як вже все одно зі Львова на Чоп прямуєш, а прямо при дорозі стоїть дерев'яна церква, ну гріх же не сфотографувати. От і сфотографувала.

 

Гірне - село нескінченне якесь, кілометрів п'ять має, і всі вздовж траси в рядочок. Гірського в Гірному небагато - власне, як і дерев'яного в місцевій дерев'яній Покровській церкві (1856). Віктор Громик про церкву більше знає, я обмежуся кількома абзацами. Храм оббитий вагонкою під дерево, а замість капелюшка - лискуче, а місцями навіть позолочене забрало бляхи. Можу лише уявляти, як тішаться гіряни (гірники? гірщики? гірняки?) з такої цяці. Красиво ж, блистить, гладенько все, ну супер! А що естети кривляться - ну а скільки там кривитися, кілька секунд - і далі в Карпати поїхали, а гірникам з цим жити. І цьому радіти. І радіють же...

Ну і нехай би, начебто. Але парадокс в тому, що саме з Гірного походить відомий будівничий українських ДЕРЕВ'ЯНИХ храмів Василь Нагірний. Нема пророка на Вітчизні - от вам: ще з 1886 р. храм під бляхою (в тому ж році його інтер'єри розписав Корнилій Романський). Зараз про якусь архаїку нагадує хіба велетенська, якась непропорційна до розмірів храму дерев'яно-муровано-бляшана дзвіниця з солідним куполом.    

 

 



"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник