English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Теофіполь
Вид на містечко Теофіполь (написано, щоправда, Teofilpol) в губернії Волинській, повіті Старокостянтинівським. Гравюра з польського тижневика Tygodnik Ilustrowany № 111 за 9.02.1878 (с.93).
Вид на містечко Теофіполь в губернії Волинській, повіті Старокостянтинівським. Гравюра з польського тижневика Tygodnik Ilustrowany № 111 за 9.02.1878 (с.93).
А ну швидко, куди їдете? В Човганський камінь - чи у Теофіполь? Кам'яна красуня при в'їзді у селище викликає алюзії з Теофілією Сапєгою (Сапєжиною), за наказом котрої всіх, хто помилявся у назві містечка, нещадно пороли.
Стій, хто це йде? Кам'яна красуня при в'їзді у Теофіполь.

Координати: 49°50′31″ пн. ш.26°24′43″ сх. д.

Майже 7 тис. жителів.

Карта

 

Чи не найяскравіший епізод теофіпольської історії - як зла баба Теофілія з Яблоновських Сапєжина, власниця Човганського Каменю, перейменувала свою власність на свою ж честь - і наказала випороти всіх селян, котрі "неправильно" називали поселення, кажучи на нього "Камінь" або "Човганський Камінь". Сусідня гравюра, тільки в кольорі
Вид на містечко Теофіполь (написано, щоправда, Teofilpol) в губернії Волинській, повіті Старокостянтинівським. Гравюра з польського тижневика Tygodnik Ilustrowany № 111 за 9.02.1878 (с.93).
Палац. Мал. Н.Орди
Палац у Теофілполі (Теофіполі) з боку саду. Мал. Наполеона Орди
Церква нова
Нещодавно зведена церква у Теофіполі
Костел у Теофіполі колись
Костел у Теофіполі колись
Пам'ятник у центрі
Пам'ятник у центрі Теофіполя

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник