English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Antalya - Анталія, брама Адріана
8 лютого 2007 року.
8 лютого 2007 року.

Це була перша в моєму житті пам'ятка архітектури давньо-римського періоду, і за всіма законами імпринтингу вона відтепер є для мене й найголовнішою пам'яткою того часу.

 

Це в підручниках з історії давнього світу римські будівлі виглядають нудними і аж занадто пропорційними. В реальності Рим як стиль вражає. І це кльово!

Що, де, чому

Деталь брами Адріана
Деталь брами Адріана

Брама Адріана є тріумфальною аркою на честь римського правителя, який відвідав Анталью в 130 р. н.е. Місто тодіназивалося Атталея - за ім'ям пергамського царя-засновника Аттала ІІ. Кажуть, цар наказав знайти найгарніше місце на землі - і його слугам саме таким видалася ця середземноморська місцина.

 

Брама пізніше органічно вписалася в середдньовічні сельджукські укріплення, а ще пізніше навколо виросли цілком сучасні багатоповерхівки і задзеленчав громадський транспорт.

Потрібна точна адреса? Ось: Hadrian Kapısı (Üç Kapılar).

Картинки!

І вдень, і ввечері...


Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник