English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Інші області
Одеський Пасаж. 3 вересня 2004 року.
Одеський Пасаж. 3 вересня 2004 року.

 Гіпотетично тут колись буде ціла колекція лінків на замки Криму, полтавські красоти та чернігівські екзоти, а поки що розділ вражає обмеженістю. Щоб зовсім-зовсім не скніти без справи, притарабанимо сюди давно всім відому фортецю у Білгороді-Дністровському та розповідь про Траянові вали (ще й не мою:) ).
Я вже не раз пояснювала, скажу ще: не знаю чому, чи через мою шляхетську карпатську кров, а чи через прозахідний тип мислення, та своєю Батьківщиною - без приставки "мала" - я вважаю лише Західну Україну. Шарм напівзавалених, вогких віл епохи найяснішого цісаря з усіма їхніми башточками та еркерами, бароко костелів, таке відмінне від слобожанського "козацького бароко", руїни справжніх замків та автентичні 600-літні церквиці, маленькі, з товстезними стінами шкаралупки, що захищали не лише віру, а й життя колишніх автохтонів цих країв - для мене утілення Вітчизни в найпатріотичнішому та найсусальнішому з сенсів слова.
Тому й не дуже тягне мандрувати Сходом чи Центром, генуезці Криму видаються чужинцями на фоні рідних по крові поляків Галичини. Та все ж таки я буваю і за Збручем, і навіть за Дніпром. З часом ці мандрівки стануть більш регулярними - бо у рідному Поділлі вже не так багато незвіданих місць. Розділ колись наповниться, ось побачите:).
Такі місця, як Умань чи Качанівка - давні мої мрії, і не пізніше наступного року вони мусять здійснитися.
А поки що... Поки ось думаю, чи варто на сайті розказувати про Одесу (ось де буваю щороку, там мене зачали, можна стказати, друга батьківщина) та розміщувати дитячі згадки про Велику Ялту.
А ще під питанням - Київ. Як-не-як, в столиці України бувала не раз, хоча назвати місто улюбленим язик не повернеться. А горгульї там непогані...Київські чорти-горгульї поблизу Золотих Воріт
Київські чорти-горгульї поблизу Золотих Воріт

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник