English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Чемерівці
Абсолютно неочікувано Чемерівці перетворились з безликого райцентру на місто з ДВОМА дерев'яними храмами. 26 червня 2012 р.
Пам'ятка архітектури ХХІ століття: нова церква в Чемерівцях

Карта

Широта - 49.014, довгота - 26.338.

 

Шеститисячний райцентр на заході Хмельниччини, на річці Жванчик, пам'ятками небагатий, проте в 2007 р. тут спорудили досить симпатичну дерев'яну зрубну церквицю, таку от максі-капличку. Верхи, правда, під бляхою, але загалом - гармонійна, справжня якась.

За кілька років у центрі виріс дерев'яний храм № 2 - значно більший, вже не настільки традиційно-карпатський - але ДЕРЕВ'ЯНИЙ, а це, погодьтесь, приємно. 

Перша згадка про Чемерівці начебто від 1565 р., але за іншими даними з львівського держархіву, 3 жовтня 1389 року польський король Владислав Ягайло подарував Чемеринці (може, малися на увазі таки Чемеринці?) Миколі з Гологор. З XVI по XVIII ст. Чемерівці належали магнатському роду Калиновських. Були містечком. Потім міський статус десь подівся - аж до 1797 року, коли його поновили. Сьогодні це смт.

Назва начебто походить від трави-чемериці або від ремісників, які шили козачі чемерки. Швидше за все, поселення раніше називалося Чемеринці.

 Орієнтир для повороту до церкви - зупинка "Стадіон"
Ще два види церкви в Чемерівцях
Новий храм у центрі Чемерівців
Здалеку башта з годинником нагадує ратушу. Годинник в 2009 р. встановив львів'янин О.Бурнаєв.
© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник