Як і курортна слава поселення. Про лікувальні властивості Соляного озера в ті далекі часи дізнавалися від знайомих та знайомих знайомих. Вже в 1889 році кількість відвідувачів цього краю зросла настільки, що Херсонське земство відкрило в Голій Пристані першу грязелікарню (яка з часом перетворилася на відомий санаторій "Гопри").
Гола Пристань - місто добре і інтернаціональне. Найбільше в поселенні, звичайно ж, українців, та проживають і росіяне, і білоруси, молдавани, євреї, поляки, татари, представники інших народностей. Зелений туризм набирає в краю обертів, тому не бійтеся залишитися без даху над головою, потрапивши в Голу Пристань!
Окрім оздоровлення, сюди їдуть за зустріччю з дикою природою. Поблизу Голої Пристані розташований Чорноморський біосферний заповідник, яким опікується Національна Академія Наук України. Заповідник було створено в 1927 році, а в 1983 р. заклад отримав статус біосферного. Площа заповідника вражає: майже 100 000 га! На його території розташовано два великих морських заливи (Тендровський і Ягорлицький), більш як 20 островів - справжнє пташине царство, фрагмент шельфу. Площа морських акваторій дорівнює 77 900 га, суші - 14 148 га. Тільки тут можна ще знайти унікальні Нижньодніпровські (Олешківські) піски, галявини-саги, солончаки та реліктові лісові колки, залишки знаменитої Гілеї, лісової країни, яку описав ще батько історії Геродот.
В заповіднику мешкають 100-120 видів птахів (16 з них надзвичайно рідкісні), 37 видів ссавців, 30 видів павуків тощо. Кожна десята рослина в цих краях - ендемічна. Великий тушканчик і степовий ховрашок живуть тут, не потривожені людиною, а в небо злітають зграї куликів та польових жайворонків.
В самій Голій Пристані розмістився музей природи Чорноморського заповідника.
Гола Пристань - фестивальне місто. Для відпочиваючих та жителів міста на початку літа запалюються "Купальські зорі", а в розпал кавунового сезону проводиться "Солодке диво". І не дивно: Херсонщина - край баштанів, похвалитися врожаєм тут може не один господар.