English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Генічеськ
Театр "Ренесанс" на вулиці Новицького в Геничеську колись.
Театр "Ренесанс" на вулиці Новицького в Геничеську колись.
Міська управа в Генічеську. Стара листівка.
Міська управа в Генічеську. Стара листівка.

Перша згадка в документах: 1784

Населення: 21 633

Телефонний код: 055 34

Карта міста

Сайти про місто: www.genichesk.com.ua

 

Місто на узбережжі Азовського моря, в Херсонській області. Біля Генічеська зливаються Арабатська стрілка з проливом Тонкий, який поєднує Сиваш і Утлюкський лиман.

Генічеський вокзал. Стара листівка
Генічеський вокзал. Стара листівка

 

...Кажуть, легендарні амазонки жили саме в цих місцях. Незвична для слов’янського вуха назва поселення виходить до тюрксько-татарського слова «інче» або «дженічі» — тонкий. Так кримські татари називали вузький пролив, що з’єднує Азовське море і Сиваш.

Заснували місто кіпчакські племена. Місцеві жителі здавна займалися рибальством, видобутком солі та землеробством. В 1540р. за наказом кримського хана Сахіб Гірея в поселенні будується фортеця, сліди якої можна помітити в Генічеську навіть зараз. Та перша документальна згадка про Генічеськ відноситься до значно пізніших часів: в наказі Катерини ІІ від 10 лютого 1784р. «Про влаштування нових укріплень...».

В кінці ХІХ ст. Генічеськ перетворився на значний порт, звідки гружені пшеницею кораблі відпливали до Франції, Англії та інших країн. Про ті часи дізнатися більше допоможуть в Генічеському краєзнавчому музеї (вул. Петровського, 1).

Курортна «кар’єра» міста та сусідньої Арабатської стрілки почалася вже після Другої світової війни. Сюди їдуть заради мілкого Азова, чистого повітря, дешевих фруктів та овочів. І Арабатської стрілки — унікальної піщаної коси довжиною в 112 км та шириною від 7 км до 270 м. Вся її східна сторона — суцільний пляж біля теплого моря (в сезон вода тут прогрівається до 28-30 градусів). На стрілці розташовано 26 дитячих оздоровчих таборів, 76 санаторних установ та баз відпочинку. Для тих, хто відпочиває з дітьми або не вміє плавати — тут ідеальні умови. Навколо коси в радіусі 100 км немає жодного екологічно-шкідливого виробництва. Зате є лікувальні грязі та бальнеологічні мінеральні джерела.

А в 50 км від Генічеська розташований всесвітньо відомий біосферний заповідник «Асканія Нова» ім. Ф.Е.Фальц-Фейна. Тут зберігся єдиний в Європі масив ковильно-типчакового степу площею в 11 тис. га. Більш як 600 видів рослин, кілька тисяч комах, біля 50 видів хребетних тварин, 7 видів земноводних і плазунів вважають Асканію Нову своїм домом. А поруч з старими представниками степової флори і фауни непогано себе почувають і прибульці з Азії, Африки та Австралії. В найстарішому заповіднику України можна побачити зебр, антилоп, буйволів, верблюдів, диких коней, бізонів, фламінго, страусів ему. А про давню історію половецького степу нагадають свідки минулих століть — кам’яні баби.Курорт Геничеськ
Курорт Геничеськ
Набережна
Набережна Генічеська
Генічеський порт
Генічеський порт
Проспект
Генічеськ. Проспект. Стара листівка
Генічеськ. Клеймо місцевого фотоательє столітньої давності.
Генічеськ. Клеймо місцевого фотоательє столітньої давності.
М.Купріянов. "Генічеськ"
М.Купріянов. "Генічеськ"
Кінотеатр
Кінотеатр

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник