Уже наприкінці ХІХ ст. Фальц-Фейн розумів унікальність останньої ділянки ковильного степу в Європі – й частину свого маєтку залишив недоторканою, забезпечивши охороною. Навіть в еміграції Фальц-Фейни слідкували за подіями в колишній вотчині, переживаючи за долю степу та його мешканців.
Зараз 11054 гектари заповідника відведено під ковил-степ, якого ніколи не торкався плуг. Особливо вражаюче степ виглядає влітку та на початку осені, коли вітер грається ковилою, збурює її сивими хвилями. Загалом в Асканійському степу проростають понад 400 видів трав і квітів, 85 з яких – ендеміки. Навесні територія заповідника перетворюється на живий килим з тюльпанів, ірисів та гіацинтів.
У 1919 році Асканію-Нову було проголошено національним парком. Пізніше на його основі почав діяти Інститут акліматизації і гібридизації тварин ім. М. Іванова. Тут і досі виводять більш витривалих і пристосованих до спекотного клімату овець, корів та свиней.
Туристи ж приїжджають сюди за іншим: велику частину заповідника займають пасовища диких тварин. В Асканії-Новій можна влаштувати розкішне південноукраїнське фотосафарі, адже в заповіднику мешкає 2250 видів тварин! Тут вам сайгак і антилопа орікс, американський бізон і лама, шотландські поні й антилопа куду, африканський буйвол і зебра, страуси й блакитні гну. Гордість заповідника – численні стада коней Пржевальського, яких в Асканії-Новій розводять з 1899 року. А в прекрасному парку площею в 200 га можна побачити близько 150 видів дерев і кущів: ясени, білі акації, дуби, кримські сосни, гостролисті клени. Для орнітологів тут справжній рай: лебеді-крикуни, фламінго, фазани, павичі, жайворонки, степовий лунь, куріпки, дрохви, журавлі – всього понад 270 видів птахів.
У 1985 році спеповий заповідник “Асканія-Нова” занесено до Всесвітньої мережі біосферних заповідників Програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера”. На території Асканії збереглися скіфські кургани, їх спокій охороняють древні кам’яні ідоли-баби. А ще тут проводяться регулярні екскурсії на будь-який смак: можна відвідати зоопарк, дендропарк, проїхатися територією на конях або мікроавтобусом.
Сьогодні найстарішим нащадком роду є племінник фундатора заповідника Асканія-Нова – барон Едуард Олександрович фон Фальц-Фейн (1912 р.н.). У 1936 році він оселився в князівстві Ліхтенштейн, де і нині мешкає на віллі “Асканія-Нова”.
У жовтні в заповіднику буде урочисто відкрито бронзовий пам’ятник його засновнику, барону Фрідріху фон Фальц-Фейну. Гарний привід приїхати в Асканію-Нову!