Найвидатнішим уродженцем Нового Виткова є син шевця і оперний співак, лірико-драматичний тенор Олександр Пилипович Мишуга (7.06.1853 (за іншими даними, 20 травня), Новий Витків - 9.03.1922, Фрайбург, псевдонім Філіппі-Мишуга), ім'я якого свого часу гриміло в театрах всієї Європи.
Все почалося у львівському соборі св. Юра, де під час храмового свята 15-річний Олександр так захоплено підспівував хору, що на нього звернув увагу регент Микита Гатман. Регент влаштував парубка до дяківської бурси, продовжував навчання хлопець в учительській семінарії (якийсь час пізніше він навіть працював за спеціальністю). В 25 років О. Мишуга починає навчання у видатного співака свого часу, львівського баса Валерія Висоцького (вчителя Соломії Крушельницької). Сценічний дебют (відразу успішний) О.Мишуги відбувся 14 вересня 1880 р. у Львові в опері С.Монюшка "Страшний двір". З 1881 р. навчався співу, анатомії і фізіології у Мілані, попутно вивчивши італійську, німецьку, російську, англійську та французьку мови. У 1883 р. співак тріумфально виступає в театрі міста Форлі, а далі була тільки слава: Турин, Варшава, Мілан, Київ, Петербург, Париж, Відень, Лондон, Берлін - і дуже-дуже часто Львів. Бо Батьківщина. Р.Леонкавалло подарував галичанину клавір опери "Паяци" - настільки вразило композитора виконання Мишугою партії Каніо.
Він не лише співав,а й навчав співу - у Стокгольмі і Варшаві, Мілані і Львові.
Він і похований у рідному селі. В 1904-1911 рр. (з перервами) викладав у Музично-драматичній школі М.Лисенка у Києві, допомагав їй фінансово. За гроші О.Мишуги вийшла чи не найвідоміша збірка поезій Івана Франка "Зів'яле листя" та І том дослідження "Українське мистецтво" при Полтавському музеї. Допомагав театру М.Садовського та українській газеті "Рада", студентам і погорільцям, дитячим притулкам, лікарням. Всі свої статки співак заповів музичному інституту ім. М.Лисенка у Львові.
Перепоховали О.Мишугу під старими липами у Новому Виткові - він часто згадував їх на чужині.
В сільському Народному домі "Просвіта" (вул. Центральна, 4, вхід на територію чомусь через три турнікети :о)) діє музей О.Мишуги. Серед експонатів - світлини, газетні публікації, запис співу тенора - і чудовий (принаймні з вигляду) рояль. На фотографіях не лише сам співак, а й його знайомі і колеги - а серед них Іван Франко, Соломія Крушельницька, Микола Лисенко. Окремий стенд присвячено нащадкам О.Мишуги. Допоміг музею своїми зібраннями і шанувальник таланту тенора В.Дубина.
Музей номінально працює в будні дні з 9-00 до 18-00. Але насправді двері зачинені - і хтось буде довго бігати за ключами від музею. Принаймні, так було в серпні 2010 р. Начебто можна навіть замовити екскурсію - ось тримайте телефон: +38 (03255) 7-32-45
Маленький краєзнавчий музей діє при місцевій школі - у ньому я не була.