English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Теофіполь
Вид на містечко Теофіполь в губернії Волинській, повіті Старокостянтинівським. Гравюра з польського тижневика Tygodnik Ilustrowany № 111 за 9.02.1878 (с.93).

Вид на містечко Теофіполь (написано, щоправда, Teofilpol) в губернії Волинській, повіті Старокостянтинівським. Гравюра з польського тижневика Tygodnik Ilustrowany № 111 за 9.02.1878 (с.93).


Стій, хто це йде? Кам'яна красуня при в'їзді у Теофіполь.

А ну швидко, куди їдете? В Човганський камінь - чи у Теофіполь? Кам'яна красуня при в'їзді у селище викликає алюзії з Теофілією Сапєгою (Сапєжиною), за наказом котрої всіх, хто помилявся у назві містечка, нещадно пороли.


Координати: 49°50′31″ пн. ш.26°24′43″ сх. д.

Майже 7 тис. жителів.

Карта

 

Чи не найяскравіший епізод теофіпольської історії - як зла баба Теофілія з Яблоновських Сапєжина, власниця Човганського Каменю, перейменувала свою власність на свою ж честь - і наказала випороти всіх селян, котрі "неправильно" називали поселення, кажучи на нього "Камінь" або "Човганський Камінь". Вид на містечко Теофіполь (написано, щоправда, Teofilpol) в губернії Волинській, повіті Старокостянтинівським. Гравюра з польського тижневика Tygodnik Ilustrowany № 111 за 9.02.1878 (с.93).

Сусідня гравюра, тільки в кольорі


Палац у Теофілполі (Теофіполі) з боку саду. Мал. Наполеона Орди

Палац. Мал. Н.ОрдиНещодавно зведена церква у Теофіполі

Церква нова


Костел у Теофіполі колись

Костел у Теофіполі колисьПам'ятник у центрі Теофіполя

Пам'ятник у центрі


© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник