English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Розтока
Введенська церква, Розтока, Міжгірський район Закарпаття. Фото - І.Скальський
Хрест на відпущення гріхів, 1928р.
Введенська церква в Розтоці

Вузлик на майбутнє

Карта

 

В цьому селі Міжгірського району я лише збираюся побувати.

В Розтоці збереглася дерев'яна Введенська церква з XVII століття. Щоправда, в ті часи храм був дещо іншої форми:  мав три глави з заломами. Орієнтовно в 1750-1759рр. (згідно з написом на південному вході до церкви) святиню перебудували - і вона стала виглядати так, як видно на фото.

Хоча чотиритомник "Памятники градостроительства и архитектуры УССР" (том 2, стр. 191) стверджує, що в інтер'єрах церкви збереглися зразки темперного живопису закарпатських майстрів XVI - XVIII століть, здається, що це неправда. Стеля святині і правда розписана, але виглядає то якось не на XVIII сторіччя. Хоча можу помилятися.

Інтер'єр ростоцької церкви

Введенська церква звбудована з ялинових брусів до піддашшя, а в верхній своїй частині - з напівколод.

Башта стіни вище піддашшя і дах вкриті гонтом, завершення башти - лемішем.

До п'ятистінного зрубу нави і бабинця з східного боку примикає вузький прямокутний зруб. Біля західної стіни бабинця під піддашшям - одноярусна каркасна галерея. Нава і бабинець перекриті спільним високим дахом, східний об'єм - дахом понижче.

Башта церкви квадратова в плані, двоярусна, з бароковим завершенням.

На захід від храму збереглася двоярусна квадратова в плані дзвіниця, вкрита восьмигранним шатровим дахом. Нижчий рублений ярус покритий широким піддашшям, верхній з відкритою круговою аркадою голосників - обшитий вертикальними дошками. Всі дахи покриті гонтом.

 

В 2005 році в храмі проводились ремонтні роботи.© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник