English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Нивра
Kosciol w Nywrie

Костел в Ниврі. 9 серпня 2009 р. У 2014 р. він вже був перероблений на церкву.


Михайлівська церква в Ниврі.

Михайлівська церква в Ниврі.


Карта

Координати: 48°43′04″ пн. ш. 26°13′07″ сх. д.

 

Тут дуже мальовнича природа, правда. І два храми на село в 800 жителів: діюча православна Михайлівська церква (1871 р., хоча хрести навколо святині, аж врослі в землю, натякають на більш давню історію храму) і давно недіючий костел (в реєстрі пам'яток Борщівщини значиться під 1910 роком, хоча жінка, що погодилась розповісти мені про долю споруди, сказала, що храм зводили в 1930-х роках: вона сама з 1938 р. і цього не пам'ятає, а от її чоловік, з 1929 р., пам'ятає, як закладали фундамент споруди. Тож не 1910-тий). Костел в Ниврі має багато родичів в Україні - і брата-близнюка у львівському Вишнівчику. Сільскі греко-католики понад 20 років намагалися з костелу влаштувати собі церкву - і таки зробили це. 21 вересня 2013 р. Михайлівську церкву УГКЦ в Ниврі освятили. Сигнатурку оббили дешевою бляхою, понатикували на будівлю дурнуватих крихітних верхів-цибульок - все, можна молитися. 

Може, краще вже так, ніж чужий склад? Бо мішура бляхи ж не вічна. хоча сигнатурку, звичайно, дуже шкода. 

 

Через Нивру тече Нивра. З невеликим, але шумним водоспадиком. Навколо Ниври - вапнякові пагорби. Там так і проситься замок, але, здається, його тут все-таки не було.

З Ниври до столиці, до Відня в 1905 р. емігрувала родина Андерманів, власників горілчаного заводу "Андерман" (якраз в 1905 р. тут відбувся погром, під час якого і завод, і будинок родини згоріли). Їх син Андреа став пізніше видатним італійським режисером, постановником численних телеверсій опер: "Тоска в реальних місцях у Римі", "Травіата в Парижі" тощо. Андреа Андерман отримав за свої роботи сім премій "Еммі". В 2003 р. режисер побував на батьківщині предків, де його зустрічали хлібом-сіллю та надали звання почесного жителя Ниври. На місці будинку Андерманів зараз знаходиться сільрада.

Костел, безперечно, є найцікавішою спорудою села. На жаль, католиків у Ниврі немає, тож споруду "приватизував" житель сусіднього обійстя - і тримає зараз в костелі якісь дерев'яні причандалля.Костел у Ниврі перебудували, скапаривши, на церкву.
Костел у Ниврі перебудували, скапаривши, на церкву.

Вже церква. 17.08.2014Між Ниврою і Ніверкою - мальовничі береги Збруча.

Між Ниврою і Ніверкою - мальовничий Збруч


З високих пагорбів біля Ниври гарно видно електростанцію в Ніверці.

З високих пагорбів біля Ниври гарно видно електростанцію в Ніверці.


Village of Nyvra, Western Ukraine

Та й сама Нивра як на долоні.


Roman-Catholic church in Nyvra, Ukraine

Костел виглядає чудово.


Костел в Нивре

Хоча використовується як незаконний склад.


В Михайлівській церкві.

В Михайлівській церкві.


Хрест вріс у землю.

Хрест вріс у землю.


Коза, пагорб і встановлений в 1991 р. хрест.

Коза, пагорб і встановлений в 1991 р. хрест.


Водоспад на Ниврі.

Водоспад на Ниврі.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник