English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Яворів
Церква в Яворові.

Церква в Яворові. 11 вересня 2009 р.


Карта

Координати: 48°14′29″ пн. ш. 24°58′34″ сх. д.

 

Перша згадка про це чимале гуцульське село (2426 жителів) над річкою Рибницею, в 12 км на південь від Косова - за 1694 рік. Навколо Яворова - вкриті яворами (само собою!) і луками гори. Високі - аж до 1059 м. Неподалік - Сокільський хребет (939 м) і заповідне урочище Терношори. Була, лазила, вареники їла з видом на село внизу - в 2002 році це було. Яворів - гірськолижний курорт локального масштабу. Осередок народної творчості. Саме з Яворова походить відома династія різьблярів по дереву - Шкрібляки.

В Яворові бували Олекса Довбуш, Іван Франко, Леся Українка, Гнат Хоткевич, Володимир Шухевич, Михайло Коцюбинський, Ольга Кобилянська. А ще тут певний час мешкав Бешт (Баал Шем Тов з Меджибожа).

Як і інші гуцульські церкви краю, яворівська дерев'яна церква Різдва Богородиці, зведена в 1926 році майстром Лесем Ковбчуком, пріє під бляшаними латами. Золоті руки в гуцулів є, а от золотих мізків часом не вистачає. Тому храми в Гуцулії зі срібним полиском і гнилими нутрощами.
Гуцульська церква

Бляшана епідемія почалася давно, але лише зараз набула масштабів пандемії. На фото з польського путівника Гуцулією (1930-ті) -одна з церквів Прикарпаття.


Яворів. Стара поштівка.

Яворів. Стара поштівка.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник