English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Кутна Гора, Ст.Барбара - Chrám svaté Barbory, Kutná Hora
Храм св. Барбари в Кутній Горі.

Де це? - В Кутній Горі.

Що це? - один з найвідоміших готичних храмів в Центральній Європі, включений до скарбниці світовго культурного надбання ЮНЕСКО ( World Heritage Site)

Вартість: вхід платний, восени 2006 року складав 30 крон. Фотографувати всередині суворо забороняється.

Інформація

Сюди теж привозять всі українські туристичні групи. Туристів тут стільки, що іноді робиться страшно. Екскурсоводи трапляютться різні: нипала за двома (не з наших груп, нє-а), чула багато що цікавого - і дуже різного. Скажімо, одна тітонька докладно пояснила значення кожної фрески, а також чому в середньовічних шахтарів (а саме на їх гроші зведено храм) неодмінною часткою вбрання були довгі фартуки та яка з шахтарських робіт вважалася найдоходнішою (виявляється, асенізатора. Він вигрібав за шахтарями лайно - за що отримував чималу зарплатню). Інші тітоньки в цей час жваво калатали водою в ступі, пояснюючи, що таке готика, а що таке - ренесанс. Екскурсії супроводжує запис органа з храму - і всі гіди настирливо радять купувати цей запис на диску.

 

Почав споруджувати Святу Барбару у 1388 р. зодчий Йоханн Парлер (Johann Parler), син Пітера Парлера. Будівництво затягнулося на віки, переривалося гусистськими війнами і було завершено аж в 1905 р. (тоді було закінчено дах святині). З 1482 р. процесом керували празькі архітектори Матіас Рейсек та Бенедикт Рейт (Matyáš Rejsek, Benedikt Rejt). З 1588 по 1884 р. знову була довга перерва в будівництві.

Спочатку храм задумувався значно більший за розмірами, та навіть срібні шахти в Кутній Горі не мали стільки грошей, щоб втілити задумане в життя.

 

Фото:

Силует Святої Барбари. Один з вітражів. Вдалий кадр. Ще раз храм. Мік.


© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник